Realne sytuacje – co działa

 

 

Co może zrobić Low Kick?

W poniższej kompilacji widać nie tylko jak bardzo bolesny jest dobry low kick ale też jak przydatny i jak trudny do zauważenia przez napastnika. Zwróć też uwagę w 1’20” jak napastnik idący na oponenta z pięściami został zatrzymany dzięki użyciu low kicku.
Moim zdaniem jest to jedna z najskuteczniejszych technik samoobrony w realnej sytuacji (oprócz użycia kolana i łokcia). Jeśli nie chcesz się bić, jeśli chcesz mieć przewagę nad napastnikiem atakującym cię pięściami, naucz się dobrze kopać w ten sposób. Obronisz się w wielu sytuacjach.

 

 

Cios w Mental Nerve lub Stomach Five

No cóż, takich filmików jest w sieci całe tysiące pokażę tu więc tylko trzy.
Po pierwsze jak widać na pierwszym filmie nie trzeba wielkiej siły ani techniki żeby kogoś znokautować. Wystarczy tylko trafić w jeden z tych punktów.
Robimy to oczywiście tylko w obronie własnej (widać jak to może wglądać, na trzecim filmie). Odradzam atakowanie pierwszemu nawet będąc ofiarą (tzw preemptive strike) chyba, że obawiamy się o własne życie.

 

Po drugie wystarczy delikatny, szybki sierpowy wyprowadzony z rozluźnienia:

 

Po trzecie, jeśli napastnik nie trzyma gardy to faktycznie jest to niezwykle skuteczne – zwłaszcza gdy napastników idących w naszą stronę jest kilku.
Dlatego należy uczyć się techniki Heavy Spinning Hand.
Trzeba jednak powiedzieć, że dobrze wykonana technika Heavy Spinning Hand jest w stanie przejść przez gardę i znokautować napastnika pomimo niej.

5cc019ad-8f16-4869-9e6c-4e743ac2999e_gif

 

 

Kobieta może obronić się przed mężczyzną w niezwykle prosty sposób

Wystarczy użyć nóg.
To kopnięcie zbudowane jest na takich samych technicznych podstawach jak low kick. Biodra + fa jing. Z fa jingiem jest tak, że nie ważny jest kierunek uderzenia, wewnętrznie jest to zawsze ta sama technika.
Wystarczyło trafić w brzuch i napastnik obezwładniony.
Czy miałaby szanse gdyby musiała się z nim siłować? Trudno powiedzieć, ale dobrze, że tego nie chciała sprawdzić.

53ytOl

 

Komentarze są wyłączone.