Tai Chi styl Yang Lekcja 8 – Lan Que Wei (Chwytanie Ptasiego Ogona)

Lekcja 8: ruch Lan Que Wei (Chwytanie Ptasiego Ogona).

Dokładna instrukcja wykonywania ruchu Lan Que Wei (Chwytanie Ptasiego Ogona) z formy 24 stylu Yang Tai Chi.
Opis wykonania oraz podstawowe błędy.
To najważniejsze cztery tuchy (Peng, Lu, Ji, An) z całego Tai Chi. Kluczowe zarówno dla osób ćwiczących Tai Chi dla zdrowia jak i osób ćwiczących Kung Fu.
Zwróćcie uwagę na to, że wszystko tam dzieje się razem z biodrami i ruchem masy ciała. Żaden ruch rąk nie występuje bez ruchu masy lub bioder.
Jeśli masz pytania – wejdź na Facebooka!


 

 

Dodaj do zakładek Link.

O Add-Vantage

Marcin Małecki. Nauczyciel bezpośredniej linii przekazu Mistrza Tai Chi Chuan, Liu Yun Penga - dwukrotnego mistrza Chin w san da (otwartej walce). Wieloletni praktyk Tai Chi Chuan, Kung Fu, Aikido, Judo i Qigong. ---> Trzynaście lat doświadczenia w Aikido (w tym Kashima Kenjutsu: w Tokio i w Kashima Shin Ryu i mistrza Inaby Minoru). 25 lat doświadczenia w Tai Chi (w tym w Jingshan oraz Tiantan i u Wielkiego Mistrza Liu Yun Penga). 5 lat doświadczenia w Judo. Zajmuje się zarówno Kung Fu, Tai Combat (Samoobroną) i bojowymi aspektami Tai Chi Chuan, jak i jego aspektami zdrowotnymi - wykorzystaniem ruchu oddechu i umysłu do poprawy zdrowia, podnoszenia odporności i wzmacniania funkcji witalnych organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.