Syndrom oszusta – czy wmawiasz sobie niekompetencję?

Oto świetny film na temat Syndromu Oszusta.
Magda świetnie i bardzo trafnie przedstawia wszystkie związane z nim UKRYTE PRZEKONANIA.

To bardzo dobry i trafny opis samoooszukiwania związanego z poczuciem braku własnych kompetencji.

Niestety w części dotyczącej sposobów radzenia sobie, Magda poszła w całkowicie racjonalne, oparte na analizie faktów porady, podczas gdy Imposter Syndrom – jak sama tłumaczy – jest nieracjonalny i nie przyjmuje do świadomości wiedzy opartej na faktach.

Nad nieświadomymi przekonaniami pracujemy na zajęciach.
Przeramowanie i wdrukowanie „prawidłowych”, pożądanych przekonań to jedna z niewielu skutecznych metod walki z syndromem oszusta. Inną metodą jest tylko terapia psychodynamiczna – co oczywiście polecamy w przypadku bardzo silnych zaburzeń w tej sferze. Ale przeramowanie oraz pogłębianie świadomości własnych ukrytych przekonań poprzez trening uważności jest również skuteczne.

 

 

Tagi .Dodaj do zakładek Link.

O Add-Vantage

Marcin Małecki. Nauczyciel bezpośredniej linii przekazu Mistrza Tai Chi Chuan, Liu Yun Penga - dwukrotnego mistrza Chin w san da (otwartej walce). Wieloletni praktyk Tai Chi Chuan, Kung Fu, Aikido, Judo i Qigong. ---> Trzynaście lat doświadczenia w Aikido (w tym Kashima Kenjutsu: w Tokio i w Kashima Shin Ryu i mistrza Inaby Minoru). 25 lat doświadczenia w Tai Chi (w tym w Jingshan oraz Tiantan i u Wielkiego Mistrza Liu Yun Penga). 5 lat doświadczenia w Judo. Zajmuje się zarówno Kung Fu, Tai Combat (Samoobroną) i bojowymi aspektami Tai Chi Chuan, jak i jego aspektami zdrowotnymi - wykorzystaniem ruchu oddechu i umysłu do poprawy zdrowia, podnoszenia odporności i wzmacniania funkcji witalnych organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.