Instruktor

 

Instruktor: Marcin Małecki. Nauczyciel bezpośredniej linii przekazu Mistrza Tai Chi Chuan, Liu Yun Penga - dwukrotnego mistrza Chin w san da (otwartej walce). Wieloletni praktyk Tai Chi Chuan, Aikido i Qigong. Doktor psychologii, wykładowca Uniwersytetu SWPS. 

Doświadczenie jako praktyk Tai Chi Chuan i Aikido:
Od ponad dwudziestu lat praktykuję Tai Chi Chuan styl Yang. Jestem uczniem Marka Szymańskiego - osobistego ucznia Liu Yun Penga, praktykowałem również osobiście u samego mistrza Liu. Od wielu lat zajmuję się Qigong - chińską zdrowotną gimnastyką oddechową. Praktykowałem w Chinach w Jingshan oraz Tiantan. Ponad trzynaście lat praktykowałem Aikido, w tym również Kashima Kenjutsu: w Tokio i w Kashima Shin Ryu u mistrza Inaby Minoru. Swoją wiedzę o ruchu wyniesioną z Aikido przenoszę na teren Tai Chi. Sztuki walki ćwiczę od 8go roku życia. Zajmuję się zarówno Kung Fu, Tai Combat (Samoobroną) i bojowymi aspektami Tai Chi Chuan, jak i jego aspektami zdrowotnymi - wykorzystaniem ruchu oddechu i umysłu do poprawy zdrowia, podnoszenia odporności i wzmacniania funkcji witalnych organizmu.

W oparciu o kilkudziesięcioletnie doświadczenie w sztukach walki, opracowałem własny styl realnej samoobrony: Tai Combat, będący połączeniem Kung Fu, Aikido i Jujutsu.
Tai Chi uczę również w oparciu o własne podejście, wykorzystując wiedzę naukową z zakresu psychologii i fizjologii. Tai Chi Sanbèi pozbawione jest ezoteryki - tak częstego problemu w nauczaniu Tai Chi. Stosuję jedynie skuteczną i sprawdzoną naukowo wiedzę o ruchu i relacji umysłu z ciałem. Sanbèi znaczy "potrójne". Na Sanbèi składa się:

  1. Tai Chi styl Yang - uczony zgodnie z klasycznym przekazem mistrza Liu Penga
  2. Wiedza i ćwiczenia z zakresu naukowej psychologii
  3. Wiedza i ćwiczenia z zakresu naukowej/zachodniej fizjologii i praktyki rehabilitacyjnej

 

 

Instruktor Marcin Małecki

Peng Li An Ji

Instruktor Marcin Małecki

Tłumaczę dokładnie i z uwagą

Instruktor Marcin Małecki

Każdy uczeń może uzyskać pomoc

Instruktor Marcin Małecki

Czasem potrzebny jest dobry przykład

Instruktor Marcin Małecki

...dokładne pokazanie techniki

Instruktor Marcin Małecki

Dobry feedback i zainteresowanie uczniami

Instruktor Marcin Małecki

...lub po prostu sesja zdjęciowa:)

Instruktor Marcin Małecki

...

instruktor Marcin Małecki

...

instruktor Marcin Małecki

🙂

Komentarze są wyłączone.