Co może zrobić Low Kick?

 

Co może zrobić Low Kick?

W poniższej kompilacji widać nie tylko jak bardzo bolesny jest dobry low kick ale też jak przydatny i jak trudny do zauważenia przez napastnika. Zwróć też uwagę w 1’20” jak napastnik idący na oponenta z pięściami został zatrzymany dzięki użyciu low kicku.
Moim zdaniem jest to jedna z najskuteczniejszych technik samoobrony w realnej sytuacji (oprócz użycia kolana i łokcia). Jeśli nie chcesz się bić, jeśli chcesz mieć przewagę nad napastnikiem atakującym cię pięściami, naucz się dobrze kopać w ten sposób. Obronisz się w wielu sytuacjach.


Dodaj do zakładek Link.

O Add-Vantage

Marcin Małecki. Nauczyciel bezpośredniej linii przekazu Mistrza Tai Chi Chuan, Liu Yun Penga - dwukrotnego mistrza Chin w san da (otwartej walce). Wieloletni praktyk Tai Chi Chuan, Kung Fu, Aikido, Judo i Qigong. ---> Trzynaście lat doświadczenia w Aikido (w tym Kashima Kenjutsu: w Tokio i w Kashima Shin Ryu i mistrza Inaby Minoru). 25 lat doświadczenia w Tai Chi (w tym w Jingshan oraz Tiantan i u Wielkiego Mistrza Liu Yun Penga). 5 lat doświadczenia w Judo. Zajmuje się zarówno Kung Fu, Tai Combat (Samoobroną) i bojowymi aspektami Tai Chi Chuan, jak i jego aspektami zdrowotnymi - wykorzystaniem ruchu oddechu i umysłu do poprawy zdrowia, podnoszenia odporności i wzmacniania funkcji witalnych organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.