Tai Chi styl Yang Lekcja 2 – Gong Bu chodzenie do przodu

Lekcja 2: Chodzenie do przodu w pozycji Gong Bu.

Chodzenie do przodu w pozycji Gong Bu w Tai Chi stylu Yang.
Opis poruszania się oraz podstawowe błędy.
Specyficzne dla tej linii przekazu są krótkie pozycje – inne od wykonań formy 24 jakie można znaleźć w sieci.
Moim skromnym zdaniem, takie wykonanie formy bardziej odpowiada realiom Kung Fu w przeciwieństwie do Wu Shu i przedstawianiu formy 24 bez zrozumienia wewnętrznego ruchu, za to w długich, pozbawionych struktury pozycjach.
Jest też o wiele zdrowsze dla kolan i kręgosłupa. Pozwala na dobry przepływ wewnętrzny chi. Zatem ćwiczący Tai Chi dla zdrowia na takie Gong Bu formy powinni zwrócić uwagę.
Jeśli masz pytania – wejdź na Facebooka!


 

 

Dodaj do zakładek Link.

O Add-Vantage

Marcin Małecki. Nauczyciel bezpośredniej linii przekazu Mistrza Tai Chi Chuan, Liu Yun Penga - dwukrotnego mistrza Chin w san da (otwartej walce). Wieloletni praktyk Tai Chi Chuan, Kung Fu, Aikido, Judo i Qigong. ---> Trzynaście lat doświadczenia w Aikido (w tym Kashima Kenjutsu: w Tokio i w Kashima Shin Ryu i mistrza Inaby Minoru). 25 lat doświadczenia w Tai Chi (w tym w Jingshan oraz Tiantan i u Wielkiego Mistrza Liu Yun Penga). 5 lat doświadczenia w Judo. Zajmuje się zarówno Kung Fu, Tai Combat (Samoobroną) i bojowymi aspektami Tai Chi Chuan, jak i jego aspektami zdrowotnymi - wykorzystaniem ruchu oddechu i umysłu do poprawy zdrowia, podnoszenia odporności i wzmacniania funkcji witalnych organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.