Tai Chi styl Yang Lekcja 12 – You Deng Jiao (Kopnięcie Prawą Piętą)

Lekcja 12: ruch You Deng Jiao (Kopnięcie Prawą Piętą)

Dokładna instrukcja wykonywania ruchu You Deng Jiao (Kopnięcie Prawą Piętą) z formy 24 stylu Yang Tai Chi. Opis wykonania oraz podstawowe błędy.
Zwróćcie uwagę na to, że cała góra ciała ciąży do dołu – chi schodzi do dantian. Łokcie są w dole, barki są rozluźnione. Kopiemy jednocześnie z obrotem bioder. Wysokość kopania dobierajcie do własnych możliwości – ważniejsze jest by góra ciała zachowywała prawidłową strukturę niż kopanie wysoko.
Jeśli masz pytania – wejdź na Facebooka!


 

 

Dodaj do zakładek Link.

O Add-Vantage

Marcin Małecki. Nauczyciel bezpośredniej linii przekazu Mistrza Tai Chi Chuan, Liu Yun Penga - dwukrotnego mistrza Chin w san da (otwartej walce). Wieloletni praktyk Tai Chi Chuan, Kung Fu, Aikido, Judo i Qigong. ---> Trzynaście lat doświadczenia w Aikido (w tym Kashima Kenjutsu: w Tokio i w Kashima Shin Ryu i mistrza Inaby Minoru). 25 lat doświadczenia w Tai Chi (w tym w Jingshan oraz Tiantan i u Wielkiego Mistrza Liu Yun Penga). 5 lat doświadczenia w Judo. Zajmuje się zarówno Kung Fu, Tai Combat (Samoobroną) i bojowymi aspektami Tai Chi Chuan, jak i jego aspektami zdrowotnymi - wykorzystaniem ruchu oddechu i umysłu do poprawy zdrowia, podnoszenia odporności i wzmacniania funkcji witalnych organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.