Mit 4 – osoba która cię napadnie zna boks i trzyma gardę

 

Mit 4 – osoba która cię napadnie zna boks i trzyma gardę

To nie prawda. 90% osobników którzy cię napadną jest co prawda gotowych cię pobić i używa pięści, ale nie potrafi zastosować elementarnych zasad walki na pięści. Są gotowi, są odważni, prawdopodobnie wiele razy się już bili – czyli w sferze mentalnej mają nad tobą przewagę. Ale z drugiej strony są łatwym celem dla kogoś kto wie jak się bronić. Jeśli myślisz, że twoja technika Heavy Spinning Hand trafi na dobrze (na dobrej wysokości) trzymaną gardę to prawdopodobnie przeceniasz przeciętnego chłystka gotowego do pobicia cię.
To dobrze, że tak jest. Mógłbym przytoczyć dziesiątki filmów z realnych sytuacji dostępnych na You Tube, ale zadowólmy się jednym. Tym osobnikom bardziej chodzi o to by pokazać swoją klatę i pewność siebie niż by chronić się przed kontratakiem.
Zwróć uwagę na ostatni fragment tej kompilacji. Chłopaki postanowili stoczyć jakiś rodzaj regularnej bójki na pięści i nawet pamiętają by trzymać gardę tylko na jakiej wysokości ją trzymają? Każdy trener boksu złapał by się za głowę (jeśli są tu tacy proszę o komentarz:). Zatem nie przejmuj się za bardzo. Ćwicz techniki prowadzące do nokautu. TO ci może pomóc w realnej, groźnej dla ciebie sytuacji:


Dodaj do zakładek Link.

O Add-Vantage

Marcin Małecki. Nauczyciel bezpośredniej linii przekazu Mistrza Tai Chi Chuan, Liu Yun Penga - dwukrotnego mistrza Chin w san da (otwartej walce). Wieloletni praktyk Tai Chi Chuan, Kung Fu, Aikido, Judo i Qigong. ---> Trzynaście lat doświadczenia w Aikido (w tym Kashima Kenjutsu: w Tokio i w Kashima Shin Ryu i mistrza Inaby Minoru). 25 lat doświadczenia w Tai Chi (w tym w Jingshan oraz Tiantan i u Wielkiego Mistrza Liu Yun Penga). 5 lat doświadczenia w Judo. Zajmuje się zarówno Kung Fu, Tai Combat (Samoobroną) i bojowymi aspektami Tai Chi Chuan, jak i jego aspektami zdrowotnymi - wykorzystaniem ruchu oddechu i umysłu do poprawy zdrowia, podnoszenia odporności i wzmacniania funkcji witalnych organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.