Kolano – mordercze narzędzie kończące niebezpieczną sytuację

Kolano – mordercze narzędzie kończące niebezpieczną sytuację

Trudno jest znaleźć w nagraniach z realnych sytuacji cios kolanem – a to dlatego, że nikt tych chłopaków nie uczy tego typu technik. Tymczasem dobrze wykonane kopnięcie kolanem jest niesłychanie skuteczne. W poniższych dwóch filmach mamy przykład tego co potrafi zrobić cios kolanem wykonany na wątrobę.
Jeszcze bardziej spektakularne efekty daje kopnięcie między nogi lub w podbrzusze na szereg punktów witalnych z Conception Vessel: CV2, CV3, CV4, CV5.
Mamy tu dwa rodzaje sytuacji niezwykle ważnych z punktu widzenia samoobrony w realnej sytuacji:

  1. Cios kolanem w momencie skracania dystansu – czyli gwałtowne zbliżenie się do napastnika. To niezwykle ważne, bo nawet w przypadku nieudanej techniki pozostajemy w zwarciu czyli w miejscu które daje nam najlepszą ochronę. Poza tym taka technika jest bardzo zaskakująca ponieważ napastnik zajęty jest naszymi rękami:


2. Cios kolanem w zwarciu – gdy napastnik zajęty jest naszymi rękami. Chronimy się przed ciosami i być może próbujemy przejąć kontrolę nad napastnikiem. Wszystko dzieje się na górze, w okolicy rąk. Kopnięcie kolanem w takim momencie najczęściej kończy groźną dla nas sytuację:


3. Zwróćcie też uwagę na to jak bardzo destruktywne jest uderzenie kolanem – szczególnie jeśli celowo lub przypadkiem sięgnie głowy pochylonego w naszą stronę napastnika. Jedno trafienie i koniec walki:

ps. Pamiętajcie: analizujemy te sytuacje pod kątem samoobrony i możliwości uniknięcia dalszej walki, a nie pod kątem robienia ludziom krzywdy.


Dodaj do zakładek Link.

O Add-Vantage

Marcin Małecki. Nauczyciel bezpośredniej linii przekazu Mistrza Tai Chi Chuan, Liu Yun Penga - dwukrotnego mistrza Chin w san da (otwartej walce). Wieloletni praktyk Tai Chi Chuan, Kung Fu, Aikido, Judo i Qigong. ---> Trzynaście lat doświadczenia w Aikido (w tym Kashima Kenjutsu: w Tokio i w Kashima Shin Ryu i mistrza Inaby Minoru). 25 lat doświadczenia w Tai Chi (w tym w Jingshan oraz Tiantan i u Wielkiego Mistrza Liu Yun Penga). 5 lat doświadczenia w Judo. Zajmuje się zarówno Kung Fu, Tai Combat (Samoobroną) i bojowymi aspektami Tai Chi Chuan, jak i jego aspektami zdrowotnymi - wykorzystaniem ruchu oddechu i umysłu do poprawy zdrowia, podnoszenia odporności i wzmacniania funkcji witalnych organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.