Wyłączanie prądu – czyli nokaut poprzez cios sierpowy w Mental Nerve

 

Wyłączanie prądu – czyli nokaut poprzez cios sierpowy w Mental Nerve

W poniższej kompilacji widać jak bardzo skuteczne jest prawidłowe uderzenie napastnika w szczękę. Na szczęce mamy dwa punkty witalne:

  • Mental Nerve – znajdujący się na dole w kącikach ust, poniżej złączenia warg.
  • Stomach Five – znajdujący się na kancie dolnej szczęki. Mniej więcej pośrodku jest tam mały poprzeczny karb.

Prawidłowy cios w okolicę tych miejsc nokautuje natychmiast. Prawidłowy to znaczy rozluźniony i pociągnięty z biodra. Dlatego warto ćwiczyć technikę Heavy Spinning Hand. Nic bardziej skutecznie nie zapobiega walce niż jej zakończenie na samym początku.
Traktujcie to jako naukę samoobrony, a nie instrukcję bicia się. Pamiętajcie: celem samoobrony jest uniknięcie walki i/lub zakończenie groźnej dla nas sytuacji natychmiast po jej rozpoczęciu. Dlatego uczymy się takich technik.

https://youtu.be/CIQfgq7Gr1Y?t=2m2s

Dodaj do zakładek Link.

O Add-Vantage

Marcin Małecki. Nauczyciel bezpośredniej linii przekazu Mistrza Tai Chi Chuan, Liu Yun Penga - dwukrotnego mistrza Chin w san da (otwartej walce). Wieloletni praktyk Tai Chi Chuan, Kung Fu, Aikido, Judo i Qigong. ---> Trzynaście lat doświadczenia w Aikido (w tym Kashima Kenjutsu: w Tokio i w Kashima Shin Ryu i mistrza Inaby Minoru). 25 lat doświadczenia w Tai Chi (w tym w Jingshan oraz Tiantan i u Wielkiego Mistrza Liu Yun Penga). 5 lat doświadczenia w Judo. Zajmuje się zarówno Kung Fu, Tai Combat (Samoobroną) i bojowymi aspektami Tai Chi Chuan, jak i jego aspektami zdrowotnymi - wykorzystaniem ruchu oddechu i umysłu do poprawy zdrowia, podnoszenia odporności i wzmacniania funkcji witalnych organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.